Soczewki dla seniorów (progresywne)

Coraz bardziej niewyraźne stają się dla Ciebie etykiety na produktach, teksty w gazecie lub rozkład autobusu i masz więcej niż 40. lat? Masz problem z odczytaniem napisów znajdujących się w bliskiej odległości? To może być prezbiopia, inaczej starczowzroczność.

Przyczyny

Starczowzroczność wywołana jest utratą elastyczności soczewki oka, która jest spowodowana wiekiem i prędzej czy później może dotyczyć każdego z nas. Najczęściej w określeniu do prezbiopii, kojarzy się określenie „okulary do czytania”, ale obecnie jest to mniej wygodna metoda korekcji tej wady wzroku, gdyż trzeba pamiętać o posiadaniu ich zawsze przy sobie. Soczewki multifokalne, lub inaczej progresywne rozwiązują ten problem, gdyż zapewniają dobre widzenie zarówno do bliży, jak i do dali. Dodatkowo jak tylko założysz je na oczy, będą one z Tobą przez cały czas.

Aby jednak wiedzieć, że mamy prezbiopię, trzeba udać się z wizytą do specjalisty, który przebada nas i fachowym okiem stwierdzi u nas tę wadę wzroku. Dzięki temu dopasuje też najbardziej odpowiednie soczewki kontaktowe, których na rynku jest dość duży wybór.

Jakie soczewki kontaktowe?

W zależności od Twojego stylu życia, preferencji oraz częstotliwości z jaką chcesz nosić soczewki, możesz wybrać razem ze specjalistą spośród produktów jednodniowych lub miesięcznych.

Z jednodniowych soczewek dostępne są w ofercie m.in. 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL, Dailies Total 1® Multifocal, Dailies® AquaComfort PLUS® Multifocal, Proclear 1-Day Multifocal.

Jednodniowe soczewki są najzdrowszą metodą korekcji oraz najbardziej wygodną, gdyż nie potrzebują one żadnej pielęgnacji. Każda soczewka nadaje się do jednorazowego użycia, więc po ściągnięciu jej z oczu pod koniec dnia po prostu wyrzucamy do kosza. Dzięki temu na ich powierzchni nie zdążą osadzić się żadne osady białkowo-lipidowe ani zanieczyszczenia środowiskowe. Nie potrzeba do tych soczewek również żadnego płynu pielęgnacyjnego.  Soczewki progresywne jednodniowe świetnie sprawdzą się również, jeśli nie potrzebujesz lub nie chcesz użytkować soczewek każdego dnia, a tylko okazyjnie.

Natomiast spośród miesięcznych soczewek do wyboru są m.in. popularne Biofinity Multifocal, Air Optix® Aqua Multifocal, a także Pure Vision 2 HD for Presbyopia lub Pure Vision Multifocal.

Soczewki miesięczne z kolei to bardziej ekonomiczne rozwiązanie dobre dla osób, które będą chciały użytkować soczewki kontaktowe codziennie. Soczewki wielokrotnego użytku wymagają codziennej pielęgnacji, a więc wraz z zakupem soczewek potrzebny jest również płyn do czyszczenia soczewek.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*