Rowery górskie – pokonywanie trudnych tras

Zakup roweru górskiego polecany jest wszystkim osobom, które chcą pokonywać nieco trudniejsze trasy. Wiadomo, że podczas takich wypraw nie powinno korzystać się z rowerów miejskich, ponieważ pokonywanie kolejnych kilometrów mogłoby być dla rowerzystów zbyt dużym obciążeniem. Rowery górskie spiszą się doskonale zwłaszcza w terenie górskim, ale też na nieco bardziej pofałdowanym terenie np. na obrzeżach miast, czy też na wsiach. Warto zastanowić się w tym przypadku nad doborem ramy, ponieważ może być ona stalowa lub aluminiowa. Profesjonaliści zwykle korzystają z ram aluminiowych, które są lżejsze.

 Duże koła i wytrzymałe opony

Rower górski cechuje się również bardzo dużymi kołami, aby poradzić sobie z wszelkimi nierównościami oraz przeszkodami na trasie. Poza tym w takich rowerach znajdują się bardzo wytrzymałe opony, aby przypadkiem w połowie trasy nie doszło do jakichś niepokojących uszkodzeń, które mogłyby przeszkodzić w dalszej jeździe.

Rowery downhill lub freeride

Do wyboru rowerzyści w tej grupie rowerów mają modele downhill (nadające się na górskie zjazdy), ale też freeride (świetnie spisujące się na górskich wzniesieniach). Warto oczywiście zdecydować się na opcję uniwersalną, w większości przypadków lepszym wyborem będzie model freeride, chociaż na rynkach są też jeszcze bardziej uniwersalne górskie rowery, w które można się zaopatrzyć. Dzięki nim pokonywanie górskich odcinków nie powinno przysporzyć rowerzystom większych kłopotów, gdy ktoś oczywiście posiada spore umiejętności.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*