Psycholog online czy rzeczywiście warto?

To już standard

Okazuje się, że psycholog online, a więc korzystanie z psychologicznej konsultacji przez Internet nie jest kompletnie czymś dziwnym oraz także osobliwym. Komunikacyjne technologie rozwijane są w Internecie oraz także z nimi równolegle istnieją wszelkie możliwości wykorzystania wszystkich tych technologii do psychologicznej pomocy.

Osoby, które zastanawiają się czy warto z takiej porady skorzystać, to powinny wiedzieć, że jak najbardziej tak. Psycholog online jak najbardziej jest skuteczna. Potwierdzają to wszelkiego rodzaju ogólnodostępne badania oraz także liczne przypadki opisane szczególnie przez osoby, które korzystają z takiej właśnie formy wsparcia. Aż dziewięćdziesiąt procent osób, które poprosiły o pomoc dla siebie przez Internet, sądzi, że im to pomogło. Oddzielne badania, które porównują efekty pracy w pełnym wymiarze godzin oraz także pracy online wykazały zgodnie, że są one dokładnie na tym samym poziomie.

Możemy także mówić o zastosowaniu skutecznych różnego rodzaju metod podczas konsultacji online. Możemy zacząć od terapii poznawczej i behawioralnej, aż do psychoanalizy. Nie chodzi o to najwyraźniej, która z metod najlepiej działa w sieci, ale czy dany specjalista może swoje umiejętności zawodowe dostosować do tego konkretnego rodzaju pracy.

Z jakimi poważnymi problemami powinniśmy się zwrócić do psychologa w sieci?

Musimy na pewno przyznać, że wszelkiego rodzaju przeciwwskazania do terapii online jest identyczne jak w przypadku psychoterapii ogólnej, a mianowicie obecność takiego stanu, który wymaga doraźnej oraz także odmienne opieki. Możemy tutaj na przykład wyróżnić wyjątkowo poważny stan fizyczny, psychozę czy też wyjątkowo poważny stan psychofizyczny.

Terapia internetowa odpowiednia jest przy takowych problemach jak: choroby psychosomatyczne, zaburzenia seksualne, problemy rodzinne, depresja, zaburzenia lękowe, napady paniki, a także bardzo szeroki zakres psychologicznych problemów jak na przykład trudności w komunikacji czy też zwątpienie.

Wielu pacjentów także woli taki kontakt z psychologiem w sieci. Nieco mniej się krępują. Większość pacjentów z problemami ma pewne obawy. Jednak za pośrednictwem Internetu wszystko wydaje się nieco prostsze. Co do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. Inaczej rozmawia się z psychologiem siedząc w swoim fotelu oraz będąc w miejscu, w którym czujemy się w pełni bezpiecznie. Nie może być inaczej.

Możemy z psychologiem podczas wizyty online nawet się nie widzieć. Możemy bowiem jedynie pisać z danym psychologiem czy też nawiązać połączenie głosowe. Jednak jeśli jest potrzeba bądź takie są warunki współpracy z danym psychologiem, to rozmawiamy przez wideo rozmowę z psychologiem. Każdy sposób jest dobry. Standardem na pewno jest połączenie głosowe. Połączenie głosowe na pewno nas tak nie stresuje jak wideo rozmowa. Pamiętajmy jednak, że dobry psycholog nie pozwoli na to, abyśmy się zbytnio stresowali. Jest to naprawdę ważne. Musimy trafić na dobrego specjalistę.

Źródło informacji: https://cplwowska.pl/pomoc-psychologiczna-online/