Naturalna pielęgnacja skóry z Nacomi

Obecnie bardzo popularne są kosmetyki naturalne, ekologiczne i organiczne. Wiele osób je wybiera, ponieważ ich skład jest po prostu lepszy i pozbawiony zapychaczy, ulepszaczy i tanich, a co gorsza wątpliwej jakości składników. Wśród polskich marek kosmetyków również nie brakuje firm, które inwestują w naturalne składniki. Jedną z nich jest Nacomi, którą większość osób na pewno zna z produkty nazywanego „czarne mydło”. Co warto wiedzieć o kosmetykach naturalnych?

Kosmetyczka, która Ci się przyda

Warto wiedzieć, że kosmetyk, aby móc zostać nazwanym naturalnym musi zdobyć certyfikat, który potwierdzi, że skład produktu faktycznie zawiera naturalne surowce. Tylko kosmetyki z certyfikatami faktycznie są naturalne. A jakie produkty warto kupić? Przede wszystkim trzeba zacząć od produktów, które nam się kończą. Sporo osób popełnia błąd i kupuje cały nowy zestaw do pielęgnacji od razu. Bardziej ekologicznie będzie zużyć już posiadane produkty i zastąpić je nowymi.

Marka Nacomi ma bardzo wiele ciekawych kosmetyków, które zdecydowanie mogą stanowić bazę każdej kosmetyczki. Osoby, które się malują na co dzień powinny mieć oleje do demakijażu, który sprawia, że makijaż się rozpuszcza. Innym osobom przydadzą się też pianki i żele myjące. Ważnym punktem pielęgnacji jest też tonik, który wyrównuje pH skóry i sprawia, że nakładany kolejno krem lepiej się wchłania. Choć te produkty potrzebne nam są do podstawowej pielęgnacji cery. Zawsze też dobrze jest mieć jedną lub dwie maseczki, przy których użyciu można sobie zrobić domowe SPA.