Marihuana – naturalny antybiotyk

Marihuana to środek znany i stosowany już od tysięcy lat. Z powodzeniem korzystały z niego kultury starożytne – w tym również Starożytni Egipcjanie czy też kultury afrykańskie, południowoamerykańskie i azjatyckie. Był taki okres w historii ludzkości, w których marihuana była pierwszym sposobem na leczenie najrozmaitszych chorób, bólów i dolegliwości. W samych Stanach Zjednoczonych marihuana była z powodzeniem stosowana aż do 1942 roku, by zwalczać zakażenia i bakterie. Wiele zmian przyniosło odkrycie i spowszechnienie penicyliny – bezsprzecznie jednego z najważniejszych odkryć w dziejach ludzkości, które przyczyniło się do uratowania naprawdę wielu ludzi. Jednak to też sprawiło, że zdrowotne właściwości marihuany, jej zdolności do zwalczania wirusów i bakterii zostały nieco zapomniane. Dopiero relatywnie niedawno naukowcy powrócili do badań na ten temat.

Czy marihuana może zastąpić antybiotyki?

Marihuana nie działa dokładnie tak jak antybiotyk. Kannabinoidy są w stanie zniszczyć szkodliwe bakterie oraz walczyć z wirusami na poziomie komórkowym. Kannabinoidy produkują dodatkowe białka, które są w stanie chronić zarówno je same, jak i organizm, które się znajdują, przed zjadliwymi szczepami bakterii i wirusów. To niekoniecznie znajduje się w spektrum możliwości antybiotyków.
Z biegiem czasu i przy założeniu, że badania nad marihuaną i jej leczniczymi zdolnościami będą kontynuowane okazać się może, że marihuana będzie bardzo przyszłościową i dużo zdrowszą alternatywą dla stosowanych obecnie antybiotyków.

Kolekcjonowanie nasion marihuany

W Polsce nie można sadzić i hodować marihuany, nawet w celach zdrowotnych. Można jednak z powodzeniem zbierać i kolekcjonować nasiona marihuany. Takie nasiona do celów kolekcjonerskich można bez problemu nabyć w sklepie internetowym. Nasiona sprzedawane są tylko i wyłącznie na sztuki, absolutnie nie są sprzedawane na kilogramy. Samo kolekcjonowanie nasion marihuany to ciekawa opcja dla każdego, kto interesuje się tematem zdrowotnych właściwości marihuany.

Informacje ze strony https://www.taniesianie.pl/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*