Jaka jest cena leczenia kanałowego i od czego zależy?

Leczenie kanałowe jest stosowane u pacjentów, którzy w wyniku zakażenia bakteryjnego nieodwracalnie uszkodzili miazgę zęba. Leczenie polega na usunięciu miazgi i wypełnieniu wszystkich kanałów chorego zęba.

Jak diagnoza wpływa na cenę leczenia kanałowego?

Podczas leczenia kanałowego wykonywane są zwykle zabiegi diagnostyczne, takie jak prześwietlenia zębów, w celu określenia dokładnej liczby kanałów. Głębokość kanałów stomatologicznych musi być mierzona endometrem, tak aby wszystkie kanały były całkowicie i dokładnie wypełnione. Dobrze jest, gdy podczas zabiegu stomatolog używa mikroskopu. Leczenie Kanałowe zeba cena jednak w takim wypadku nieco wzrasta.

Od czego zależy cena?

Ceny leczenia kanałowego w polskich gabinetach są bardzo zróżnicowane. W większości przypadków zależą one od doświadczenia lekarza wykonującego zabieg i stosowanej technologii. Różnice cenowe występują również w zależności od województwa. Jedynym wspólnym mianownikiem, jeśli chodzi o cenę leczenia kanałowego jest to, że wzrasta wraz z liczbą leczonych kanałów, więc leczenie endodontyczne pojedynczych zębów korzeniowych jest tańsze niż leczenie zębów z większą ilością kanałów, takich jak przedtrzonowce i trzonowce.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Leczenie Kanałowe Kraków https://luxdentica.pl/leczenie-kanalowe cena jest zazwyczaj kształtowana w dość specyficzny sposób. Leczenie i wypełnienie jednego kanału korzeniowego może wynosić od 150 zł do 200 zł w gabinetach prywatnych. Leczenie i napełnianie podwójnych kanałów waha się od 220 zł do 400 zł. Z kolei leczenie oraz wypełnienie wszystkich kanałów zęba trzy- lub czterokanałowego pod mikroskopem może kosztować nawet około 1500 zł. Jest zatem jasne, że sam ten rodzaj leczenia nie jest jednym z najtańszych. Ponieważ cena leczenia kanałowego może być wysoce różnorodna, wskazane jest uzgodnienie z dentystą, po wstępnych badaniach diagnostycznych, ile będzie kosztowało leczenie w danym przypadku. Warto też zapytać, czy cena obejmuje tzw. wizyty pośrednie, które są czasami konieczne podczas leczenia endodontycznego.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*